Uit het pastoraal team 20-08-2026

Van vakantie naar een nieuw begin

De vakantie is voor mij dit jaar een bijzondere tijd geweest. Ik heb mogen genieten van mooie en waardevolle momenten met mijn familie. Na zes weken samen zijn, met elkaar praten, samen eten en gewoon tijd voor elkaar hebben, besef je opnieuw hoe kostbaar familie is. Soms zijn het juist de eenvoudige momenten die de mooiste herinneringen geven.

Maar mijn vakantie kreeg in de laatste dagen ook een andere wending. In Flores vond een krachtige aardbeving plaats. Het was een schrikwekkende ervaring. Gelukkig bleef mijn dorp gespaard en was er geen schade. Wij waren veilig. Daarvoor ben ik God bijzonder dankbaar. Tegelijkertijd denk je op zo’n moment ook aan andere mensen die misschien minder geluk hebben gehad. Een aardbeving herinnert ons eraan hoe kwetsbaar het leven is en hoe weinig wij soms zelf in handen hebben.

Juist zo’n ervaring maakt ons opnieuw bewust van de waarde van het leven. We maken plannen voor morgen, voor volgende week en voor de komende maanden. Dat is goed en noodzakelijk. Maar gebeurtenissen zoals een aardbeving herinneren ons eraan dat het leven ook een geschenk is dat we iedere dag opnieuw mogen ontvangen.

Daarom is het einde van de vakantie voor mij niet alleen het einde van een periode van rust. Het is ook een uitnodiging om opnieuw te beginnen. We keren terug naar ons gewone leven, naar ons werk, onze verantwoordelijkheden en onze pastorale taken. Maar misschien kunnen we iets meenemen uit de vakantie: meer dankbaarheid, meer aandacht voor elkaar en meer vertrouwen in God. De vakantie heeft mij ook opnieuw laten zien hoe belangrijk familie en verbondenheid zijn. In een druk leven nemen we soms te weinig tijd om werkelijk bij elkaar te zijn. Daarom is het goed om onszelf af en toe af te vragen: Heb ik genoeg tijd voor de mensen die mij dierbaar zijn? Luister ik werkelijk naar anderen? Ben ik er voor iemand die mij nodig heeft?

Ook als parochiegemeenschap staan we aan het begin van een nieuwe periode. Na de zomer komen activiteiten weer op gang. Mensen keren terug naar de kerk, groepen ontmoeten elkaar opnieuw en vrijwilligers zetten zich weer in. Misschien komen er ook nieuwe mensen bij. Laten we hen hartelijk ontvangen en ervoor zorgen dat iedereen zich welkom voelt.
Als christenen mogen wij telkens opnieuw beginnen vanuit het vertrouwen dat God met ons meegaat. De gebeurtenissen van de afgelopen weken hebben mij opnieuw geleerd: we kunnen niet alles controleren, maar we kunnen wel dankbaar leven, elkaar nabij zijn en ons leven aan God toevertrouwen. Zo gaan we na de vakantie samen verder met dankbaarheid voor wat achter ons ligt, met vertrouwen voor wat komt en met de hoop dat God ons blijft begeleiden.

Namens het pastorale team,
pater Rian Supardi svd

Meer nieuws

Taizéviering 5 september 2026

Op zaterdag 5 september is er weer een Taizéviering in […]

Worship

Op zaterdag 22 augustus van 12.00 tot 17.00 uur wordt […]

FAMILIEZONDAG 6 SEPTEMBER 2026

Familiezondagen   Heilige Augustinusparochie Breda samen groeien in geloof De kerk […]

Dank voor mooie Zomerprogramma

Afgelopen weken is er door de Caritaswerkgroep van onze Augustinusparochie […]

Alpha - Antwoord op je vragen

Misschien vraag jij jezelf ook wel eens af: is dit […]

Deel parochiecentrum verhuurd

Degenen die geregeld bij het parochiecentrum Michael binnenlopen hebben vast […]

Vormelingen 2026

Op de foto ziet u de vormelingen van juni van […]

Communicanten 2026

Op de foto ziet u de communicanten van juni 2026.

Kennismaken met pater Anthony

Pater Anthony Nwachukwu MJMC is  afkomstig uit Nigeria, maar met […]

Pastorale zone Theresia van Lisieux

Op zondag 28 juni werd bekend gemaakt dat de pastorale […]

Kanselbericht voor de Heilige Augustinusparochie over het vertrek pater Rian Supardi

Beste parochianen, Door middel van dit kanselbericht willen wij u […]

Liturgie

  De afgelopen jaren hebben wij als pastoraal team enkele […]

Alle activiteiten van het Franciscaans jubeljaar in zone Breda op een rij

Zondag 26 april tijdens Roepingenzondag vertelt de voorganger over zijn […]

Weggeefkasten Heusdenhout en Hoge Vucht

  De Augustinusparochie organiseert in de maand mei een inzameling […]

ONDER DE GROENE LINDE

Evenals voorgaande jaren zal de St. Annakapel weer geopend zijn […]

Activiteiten binnen R.K. Breda

Bent u soms ook wel benieuwd wat er zoal in […]

Inschrijven Nieuwsbrief

Als u 2 wekelijks de Nieuwsbrief van de parochie wilt […]