Thomas van Gool is projectleider Israël-Palestina bij vredesorganisatie PAX. Eerder woonde en werkte hij een aantal jaar op de Westelijke Jordaanoever en studeerde hij Midden-Oosten politiek in Londen. Thomas combineert het zo goed mogelijk ondersteunen van Israëlische en Palestijnse vredes- en mensenrechtenactivisten en organisaties met de inzet voor een beter Nederlands beleid ten aanzien van Israël-Palestina. Tijdens deze avond zal Thomas wat meer vertellen over de huidige situatie in Israël-Palestina en het vredeswerk van PAX. Natuurlijk zal er ook genoeg ruimte zijn voor vragen en gesprek.
PAX is het resultaat van het samengaan van Pax Christi Nederland en het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV). Deze twee vredesorganisaties werkten respectievelijk sinds de Tweede Wereldoorlog en de jaren ’60 allebei aan vrede. En dat deden ze steeds vaker samen. In 2006 werden ze één, vanaf 2014 onder de naam PAX. Samen maken we werk van vrede. Want vrede is nooit af. Bij PAX draagt iedereen wereldwijd op hun eigen manier bij aan vrede: van beleid bij de Verenigde Naties, tot het voeren van vredesonderhandelingen in Zuid-Soedan. Samen werken we aan het beschermen van burgers tegen oorlogsgeweld, het beëindigen van gewapend conflict en het opbouwen van inclusieve vrede. PAX gelooft in gelijkheid, solidariteit en menselijke waardigheid, waar dan ook ter wereld.
De avond worden gehouden in de Lucaskerk, Tweeschaar 125 4822 AS Breda
Elke leerhuisavond begint om 18.00 uur met een gezamenlijke maaltijd. De kosten hiervoor zijn 5,50 euro.
Om 20.00 uur wordt begonnen met het thema van de avond.
Voor de leerhuisavonden wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd.
Aan beide onderdelen van de avond kunt u afzonderlijk meedoen. Voor de maaltijd moet u zich wel opgeven. Dat kan via de intekenlijst in de Lucaskerk of via www.PKNBreda.nl/formulier uiterlijk drie dagen vóór de leerhuisavond.