Uit het pastoraal team 2020-4

Het nieuwe jaar is weer begonnen, sterker nog het is alweer drie weken oud. Een nieuw jaar, 2020, met veel nieuwe voornemens. In onze kerk staat dit jaar in het teken van parochievernieuwing. Er wordt veel gesproken over de boeken: “Als God renoveert” en “Rebuilt”. Voor de conferentie in Oudenbosch over dit onderwerp in maart is inmiddels een wachtlijst ontstaan.

Iedereen is er op zijn eigen manier mee bezig. Tijdens een lezing van Leo Fijen over dit onderwerp bij gelegenheid van het 10 jarig jubileum van de Michaelkerk, sprak hij hier ook heel geestdriftig over. Wat mij bijzonder raakte in zijn verhalen, was dat het vaak hele kleine dingen waren, waardoor die vernieuwing of verandering ontstaat.

Mensen die in verdrietige omstandigheden geraakt worden door de aandacht die er vanuit de parochie voor hen is, mensen die in een moeilijke periode de weg naar de kerk weten te vinden en daar steun en troost ervaren. Vaak zie je dat deze mensen hun weg naar kerk en parochie vinden door deze aandacht en ze gaan er zich thuis voelen en soms ook vrijwilligerswerk doen.

Mensen welkom heten aan de deur van de kerk op zondagochtend, dat was zijn advies. De eerste keer dat ik dit deed, daags na de lezing, ontmoette ik een ouder echtpaar dat voor het eerst onze kerk bezocht. Het was onze jubileumviering, dus een feestelijk gebeuren. Het echtpaar voelde zich welkom en sindsdien zie ik hen regelmatig en elke keer maken we een praatje. Ze beginnen zich al thuis te voelen.

Zo is er ook een nieuw idee ontstaan om mensen te ontmoeten en welkom te heten.

We zouden in onze parochie graag één keer per maand een soepmaaltijd willen organiseren. Samen met de mensen die komen eten de soep bereiden en daarna gezamenlijk aan tafel gaan om te eten. Een goed idee lijkt ons. Maar we zoeken mensen die het idee kunnen verwezenlijken. Wie wil ons helpen? Wie wil de kar trekken? Het plan is om het in de ontmoetingsruimte van de Michaelkerk te doen, omdat daar alle faciliteiten zijn om te koken.

Wie helpt ons om ook op deze manier een stukje parochievernieuwing te starten?

Voor meer informatie of om je aan te melden bel 06-11486557.

 

Namens het pastoraal team

Anja Wauben.

Meer nieuws

Gedachte 2020 – 8

”Geef jezelf elke dag een compliment. Niemand weet beter hoe […]

Evaluatie parochieavonden en beleidsplan

Parochieavonden van bestuur met vrijwilligers in 2019 Het afgelopen najaar […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij de mogelijkheid een huispaaskaars te bestellen, […]

Uit het pastoraal team 2020 – 7

Storm Storm, dat is waar we de afgelopen dagen op […]

Gedachte 2020 – 7

Accepteer zoals het is. Laat los zoals het was. Geloof […]

Gedachte 2020-6

Soms zijn moeilijke tijden nodig om je ogen te openen, […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 3 februari 2020

We hebben uitvoerig gesproken over de relatie tussen de parochie […]

Uit het pastoraal team 2020-6

Het Project van de Eerste Communie 2020 Op zaterdag 25 […]

Gedachte 2020-5

Er wordt gezegd dat wanneer je een vlinder ziet er […]

Uit het pastoraal team 2020-5

Het bisdom Breda is op dit ogenblijk volop bezig met […]

SchuldHulpMaatje : maatjes gezocht

Schuldhulpmaatje begeleidt nu ruim 2 jaar in Breda mensen bij […]

Ik geef om een plek….. Actie Kerkbalans 2020 van start

Ik geef om een plek waar ik mijn geloof in […]

Lesorgel aangeboden

  In onze parochie zijn we dringend op zoek naar […]

Gedachte 2020-4

Het leven is kort; leef het! Woede is slecht, laat […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 6 januari 2020

De eerste vergadering van 2020 werden de kerstvieringen geëvalueerd. De […]

Alpha cursus

Beste parochianen, Gedreven door de liefde van Christus en de […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij onze parochianen de mogelijkheid een […]

Jongerenbedevaart naar Rome

Come home, Go Rome! Vele wegen leiden naar Rome. Misschien […]

Uit het pastoraal team 2020-3

Arnold Janssen: een zegen voor vele volken   Zoals in […]

Viering in het Houwke

De viering in het Houwke a.s. zaterdag 19 januari  gaat […]

De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf nu on-line.

Beste mede-parochianen, De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf […]

Uit het pastoraal team 2020-2

Eerste Kerstmis in de Augustinusparochie Breda Kerstmis en alle voorbereidingen […]

Onze Misa di Aurora

Afgelopen dagen vanaf 16 december om 06:00 uur tot 07:00 […]

Uit het pastoraal team 2019-52

Kerst is delen Wellicht hebben we ons weer grondig voorbereid […]

Uit het pastoraal team 2019-51

Wij zijn er bijna. Wij naderen het geboortefeest van Jezus, het grote […]