Uit het pastoraal team 2020-2

Eerste Kerstmis in de Augustinusparochie Breda

Kerstmis en alle voorbereidingen die daarmee gepaard gingen zijn voorbij. Sommigen mensen vroegen mij: “Is dit je eerste Kerstmis in onze parochie?” Ja zeker! Ik ben hier net drie maanden. Was het drukke tijd voor je, vroegen ze verder. Ik zei: Ja, het was erg druk, maar ik was heel blij dat ik het Kerstfeest goed kon voorbereiden. We hebben heel goed samengewerkt. Alles ging goed, volgens mij.

Het was ook de eerste keer dat ik Kerstpakketten en Kerstattenties naar een aantal mensen heb mogen brengen. Ik heb dat gedaan in Teteringen, samen met Trudy. Het was een mooie gelegenheid voor mij om meer mensen, vooral in dat deel van de parochie, te leren kennen. Hierdoor heb ik ervaren dat onze parochie grote aandacht heeft voor mensen die alleen zijn of die hulp nodig hebben. Dit is één van belangrijkste boodschappen van Kerstmis: er te zijn voor de medemens. We hebben deze mensen blij gemaakt.

Voor mij persoonlijk is Kerstmis niet alleen een drukke tijd aan het einde van het jaar, maar vooral een moment om de blijde boodschap van de Engelen aan anderen te mogen doorgeven: “Vandaag is in de stad van David uw redder geboren; Hij is de Messias, de Heer.” Het Kind Jezus is vlees geworden en heeft onder ons gewoond – hij woont in ons hart. Hij is niet ver van ons. Dit is een andere belangrijke boodschap, waarover wij als Christenen over kunnen nadenken, als wij over het Kerstgebeuren gedenken. Gebaseerd op deze boodschap kunnen wij zeggen dat we elke dag Kerstmis mogen vieren en ervaren.

Na deze drukke dagen gingen Richard en ik naar Essen, Duitsland. We waren daar twee dagen. Wij hebben gelogeerd in het klooster van de zusters Urselinen (O.S.U). Ze zijn vrienden en kennissen van Richard. Het was een goede tijd voor ons twee om een beetje uit te rusten en een korte pauze van het parochie werk. We hebben daar echt genoten.

Rian Supardi

Meer nieuws

Gedachte 2020 – 8

”Geef jezelf elke dag een compliment. Niemand weet beter hoe […]

Evaluatie parochieavonden en beleidsplan

Parochieavonden van bestuur met vrijwilligers in 2019 Het afgelopen najaar […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij de mogelijkheid een huispaaskaars te bestellen, […]

Uit het pastoraal team 2020 – 7

Storm Storm, dat is waar we de afgelopen dagen op […]

Gedachte 2020 – 7

Accepteer zoals het is. Laat los zoals het was. Geloof […]

Gedachte 2020-6

Soms zijn moeilijke tijden nodig om je ogen te openen, […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 3 februari 2020

We hebben uitvoerig gesproken over de relatie tussen de parochie […]

Uit het pastoraal team 2020-6

Het Project van de Eerste Communie 2020 Op zaterdag 25 […]

Gedachte 2020-5

Er wordt gezegd dat wanneer je een vlinder ziet er […]

Uit het pastoraal team 2020-5

Het bisdom Breda is op dit ogenblijk volop bezig met […]

SchuldHulpMaatje : maatjes gezocht

Schuldhulpmaatje begeleidt nu ruim 2 jaar in Breda mensen bij […]

Ik geef om een plek….. Actie Kerkbalans 2020 van start

Ik geef om een plek waar ik mijn geloof in […]

Lesorgel aangeboden

  In onze parochie zijn we dringend op zoek naar […]

Uit het pastoraal team 2020-4

Het nieuwe jaar is weer begonnen, sterker nog het is […]

Gedachte 2020-4

Het leven is kort; leef het! Woede is slecht, laat […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 6 januari 2020

De eerste vergadering van 2020 werden de kerstvieringen geëvalueerd. De […]

Alpha cursus

Beste parochianen, Gedreven door de liefde van Christus en de […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij onze parochianen de mogelijkheid een […]

Jongerenbedevaart naar Rome

Come home, Go Rome! Vele wegen leiden naar Rome. Misschien […]

Uit het pastoraal team 2020-3

Arnold Janssen: een zegen voor vele volken   Zoals in […]

Viering in het Houwke

De viering in het Houwke a.s. zaterdag 19 januari  gaat […]

De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf nu on-line.

Beste mede-parochianen, De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf […]

Onze Misa di Aurora

Afgelopen dagen vanaf 16 december om 06:00 uur tot 07:00 […]

Uit het pastoraal team 2019-52

Kerst is delen Wellicht hebben we ons weer grondig voorbereid […]

Uit het pastoraal team 2019-51

Wij zijn er bijna. Wij naderen het geboortefeest van Jezus, het grote […]