Uit het pastoraal team 2023-37

Innerlijke vrede?

Deze week begint de Week van Vrede. Er wordt meer aandacht geschonken om een vredevolle wereld te creëren. Het beginpunt van vrede is innerlijke vrede. Innerlijke vrede is meer dan rust vinden in deze moderne, hectische wereld. Het betekent niet passief worden of een saai leven leiden.
Innerlijke vrede is de toestand waarin je geestelijk en spiritueel in vrede bent en je voldoende kennis en begrip over jezelf en het leven hebt om jezelf kalm en sterk te houden tijdens stressvolle tijden.
Ware innerlijke vrede is onafhankelijk van externe omstandigheden. Het betekent jezelf écht kennen en weten waartoe je in staat bent.
Wanneer je innerlijke vrede hebt, accepteer je jezelf volledig, zodat je je tijd, energie en aandacht niet verspilt aan onbelangrijke en betekenisloze gedachten.

Vijf tips om innerlijke vrede te vinden en behouden

1. Ken je grenzen en geef ze aan. Okay, dit zijn eigenlijk twee tips in één. Maar beide zo belangrijk.
2. Ontspan! Wanneer je stress hebt of het allemaal even niet meer ziet zitten, ga juist dan even zitten -een paar minuten is genoeg- en haal adem.
3. Maak het probleem niet groter dan het is. Je druk maken over niets, levert veel stress op.
4. Bid: gebed is een van de manieren waarin je tot jezelf komt. In het gebed kun je aan de Heer je zorgen overgeven. Jezus ging iedere avond de berg op, om daar in gebed en stilte bij de Heer te zijn.
5. Leer te accepteren en los te laten. Wat er in het verleden is gebeurd, mag in het verleden blijven. Hoe erg het ook is wat er is gebeurd of wat iemand heeft gezegd, dat was toen en nu is nu. Accepteer het feit dat er niets zal veranderen aan wat is gebeurd, zelfs met veel gepieker niet. Richt je aandacht op het huidige moment en op mooie, leuke, lieve mensen en dingen.

Ik wens jullie een vreedzame week toe.

Pater Richard Lobo

Meer nieuws

Open avond 3 oktober 2023

 Protestantse Gemeente          &       Augustinusparochie […]

Misintenties 24 september 2023

Intenties Willibrorduskerk: Kees Balemans (jgt); Bea Huson e.v. Rob van […]

Gedachte 2023-38

Ieder huisje heeft zijn kruisje, overal speelt vreugde en verdriet! […]

Uit het pastoraal team 2023 - 38

Katholiek Werelddag van Migranten en Vluchtelingen   De Kerk viert […]

Foto's 10-jarig Parochie jubileum

Beste mensen, Wat hebben we samen toch een mooie dag […]

Serie Catholicism

Vanaf 21 september gaan we in de Parochie Breda Centrum […]

Inschrijven Nieuwsbrief

Als u 2 wekelijks de Nieuwsbrief van de parochie wilt […]