Uit het pastoraal team 2022-25

Vakantie

 

Gisteren 20 juni, de langste dag. Toen we rond elf uur naar bed gingen was het nog niet echt donker. En na een korte periode van donker, begon het rond vier uur alweer licht te worden. Zomer, vakantietijd. De scholen moeten nog even, maar voor de senioren onder ons, begint de vakantie vaak nu al. We gaan op pad. In eigen land met de auto, auto en caravan of camper. Anderen kiezen voor een huisje of hotel. Fietsen mee en heerlijk genieten van al het moois dat Nederland te bieden heeft.

Soms ook naar het buitenland. We hopen dat ieders plannen door kunnen gaan en dat men geen last heeft van de problemen op de vliegvelden.

Een andere groep mensen kiest ervoor om lekker thuis te blijven en in de eigen omgeving te genieten. Voor sommigen zit het op vakantie gaan er niet meer in.

In de parochie hebben we voor de thuisblijvers een zomerprogramma georganiseerd.

We doen dit al jaren, maar de laatste jaren, door corona en gebrek aan mankracht, in afgeslankte vorm. Dit jaar pakken we het weer groots aan. We hopen dat corona geen roet in het eten gooit. Wat de mankracht betreft hebben we volop hulp gekregen van de leden van Caritas. We zijn dan ook trots op het programma dat we hebben kunnen maken.

In deze periode is ook, zoals al jaren traditie is, de Annanoveen. Dit jaar gelukkig weer in de Annakapel. Met de afsluiting met het feest van Moeder Anna, traditiegetrouw in de tuin van de kapel. En ook het parochie-uitstapje is in ere hersteld. 30 juli is de grote dag.

Zoals u leest is er dus de komende tijd weer genoeg te doen. Er komen nog flyers voor alle activiteiten en ook in de nieuwsbrief kunt u erover lezen.

Zomertijd, vakantietijd. Voor velen een mooie tijd, uitrusten van de drukte van het afgelopen jaar. Voor velen ook een tijd van teveel rust, van eenzaamheid omdat de familie op vakantie is en de gebruikelijke activiteiten stil liggen.

Wat kunnen we doen naast het zomerprogramma? Kijk eens om je heen. Misschien is er iemand die alleen is en waar je even een praatje mee kunt maken. Nodig hem of haar uit om mee te gaan naar een van de activiteiten. En als je zelf op vakantie bent, stuur eens een kaartje naar een thuisblijver, het kan zoveel goed doen.

Vakantietijd, we lopen vaker een kerk binnen in een van de plaatsen die we bezoeken. Misschien een moment om even een kaarsje te branden voor die zieke buur, of die eenzame parochiaan, maar ook voor de mensen in de wereld die het moeilijk hebben, vluchtelingen, mensen in Oekraïne, Rusland, Afghanistan of waar dan ook ter wereld. Ook in onze vakantie hebben ze ons gebed nodig.

Ik wens ons allemaal een mooie zomertijd. Ik hoop u te zien bij het zomerprogramma, het uitstapje of de Annanoveen en ik vraag u in gedachten af en toe ook te zijn bij hen die het in deze tijd moeilijk hebben.

 

Uit het pastoraal team

Anja Wauben

 

 

Meer nieuws

Misintenties van 26 juni 2022

Intenties Willibrorduskerk: Herlinde en Simeon Kruis (hun jgt); Rob Hilders; […]

Alpha in Groot Breda

“Een kerk die je uitnodigt om samen met anderen te […]

Gedachte 2022- 25

Een roos kan nooit een zonnebloem zijn En een zonnebloem […]

Terugblik Haagse Beemdenfestival – opening Buurttuin en Brabantse Koffietafel

Een echt feestje! Het was 11 juni een echt feestje […]

Persbericht Herdenking en Viering Afschaffing Slavernij in Breda,

Vrijdag 1 juli vieren we in Nederland Keti Koti: de […]

Misintenties van 19 juni 2022

 Intenties Michaelkerk: Rina Smits, Ad Horward, 60 jarig priesterfeest van […]

Uit het pastoraal team 2022 -24

Stilte, verbinding maken met God. Soms is het fijn om […]

Gedachte 2022- 24

Begroet de mensen met een blije lach En geniet  volop […]

Kom Maria roept je!

De bedevaarten naar Banneux worden hervat! Na een periode van […]

Gezinsdag aan Zee

De volgende Gezinsdag aan Zee in Cadzand-Bad is gepland op […]

Dank namens de Voedselbank

Namens de Voedselbank zeggen wij dank voor al uw gaven […]

Onder de groene linde

Een korte wandeling of een fietstochtje in eigen omgeving dan […]

Zomerprogramma 2022

Zondag 17 juli gaat het zomerprogramma van start met de […]

Uit het pastoraal team 2022- 23

De uitdaging aangaan We worden allemaal ouder. Als ik op […]

60 jarig Priesterjubileum Jac Brooijmans

Uitnodiging                    […]

Bedevaart naar Kevelaer

De Broederschap van O. L. Vrouw van Kevelaer Breda e.o. […]

Diocesaan Rapport Synodaleweg

In voorbereiding op de bisschoppensynode over synodaliteit die in 2023 […]

Iedere vrijdagmiddag – Welkom bij ‘Over de Heg’

Het weer wordt aangenamer, we kijken er naar uit om […]

Gedachte 2022-23

Laat het niet toe dat andere de richting van je […]

Parochie uitje Bijbeltuin Hoofddorp

Eindelijk is het dan zover, het jaarlijkse parochie uitje kan […]

Triduüm in Sacramentskerk

Op 26,27 en 28 juli 2022 wordt in de Sacramentskerk […]

Aanmelden Nieuwsbrief

Beste parochianen, Door een aantal omstandigheden (AVG wetgeving, privacybeleid en […]