Uit het pastoraal team 2020 – 7

Storm

Storm, dat is waar we de afgelopen dagen op allerlei manieren mee geconfronteerd zijn. Hoewel het winter is, lijken het echte herfststormen te zijn. We worden gewaarschuwd, weeralarm moet ons voor ongelukken behoeden. Gelukkig luisteren de mensen over het algemeen naar deze waarschuwingen. Toch zijn er ook altijd mensen die het weer trotseren en het heerlijk vinden om bij zo’n storm langs het strand te lopen. We zijn er nog niet vanaf, want ook voor het komend weekend worden we weer gewaarschuwd.

Dit zijn stormen in de letterlijke zin van het woord. Soms kan het ook in ons eigen leven stormen, maar dan in figuurlijke zin. Mensen in onze omgeving die met ziekte geconfronteerd worden, soms oud, maar soms ook jong, te jong om het leven al te moeten verliezen. Verstandhoudingen binnen families of met vrienden die verstoord zijn, terwijl we vaak niet eens weten wat de echte oorzaak is. Verschil van mening over hoe we met de invulling van ons werk/vrijwilligerswerk om gaan. En zo kan ik nog vele voorbeelden geven.

Als we hier goed over nadenken, komen we vaak tot het besef, dat het in sommige gevallen nergens om gaat. Vooral bij meningsverschillen en verslechterde verstandhoudingen, zou het goed zijn om eens na te denken of het de moeite waard zou zijn om met elkaar is gesprek te gaan, of om over je eigen verongelijktheid heen te stappen.

Afgelopen week waren er in de uitzending van ‘Het Israël van Heertje en Bromet’ twee vaders, een uit Israël, een uit Palestina. Allebei hebben ze hun dochter verloren in de strijd om het land. Tegenstanders, maar ze hebben elkaar gevonden en staan nu samen op om te komen tot wederzijds begrip bij beide partijen. Ontroerend om te zien hoe ze nu als vrienden vechten voor vrede en begrip. Verbijsterend als je je realiseert dat ze eerst een kind hebben moeten verliezen om tot dit inzicht te komen.

Laten we aan de basis beginnen, in onze eigen kleine kring en hopen dat het oplossen van kleine meningsverschillen, een kleine kring laat ontstaan, die steeds groter wordt. De grote wereldproblemen kunnen we als individu niet alleen oplossen, maar misschien kunnen we de grote stormen op deze manier wel een beetje breken.

 

Anja Wauben

Meer nieuws

Gedachte 2020 – 8

”Geef jezelf elke dag een compliment. Niemand weet beter hoe […]

Evaluatie parochieavonden en beleidsplan

Parochieavonden van bestuur met vrijwilligers in 2019 Het afgelopen najaar […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij de mogelijkheid een huispaaskaars te bestellen, […]

Gedachte 2020 – 7

Accepteer zoals het is. Laat los zoals het was. Geloof […]

Gedachte 2020-6

Soms zijn moeilijke tijden nodig om je ogen te openen, […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 3 februari 2020

We hebben uitvoerig gesproken over de relatie tussen de parochie […]

Uit het pastoraal team 2020-6

Het Project van de Eerste Communie 2020 Op zaterdag 25 […]

Gedachte 2020-5

Er wordt gezegd dat wanneer je een vlinder ziet er […]

Uit het pastoraal team 2020-5

Het bisdom Breda is op dit ogenblijk volop bezig met […]

SchuldHulpMaatje : maatjes gezocht

Schuldhulpmaatje begeleidt nu ruim 2 jaar in Breda mensen bij […]

Ik geef om een plek….. Actie Kerkbalans 2020 van start

Ik geef om een plek waar ik mijn geloof in […]

Lesorgel aangeboden

  In onze parochie zijn we dringend op zoek naar […]

Uit het pastoraal team 2020-4

Het nieuwe jaar is weer begonnen, sterker nog het is […]

Gedachte 2020-4

Het leven is kort; leef het! Woede is slecht, laat […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 6 januari 2020

De eerste vergadering van 2020 werden de kerstvieringen geëvalueerd. De […]

Alpha cursus

Beste parochianen, Gedreven door de liefde van Christus en de […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij onze parochianen de mogelijkheid een […]

Jongerenbedevaart naar Rome

Come home, Go Rome! Vele wegen leiden naar Rome. Misschien […]

Uit het pastoraal team 2020-3

Arnold Janssen: een zegen voor vele volken   Zoals in […]

Viering in het Houwke

De viering in het Houwke a.s. zaterdag 19 januari  gaat […]

De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf nu on-line.

Beste mede-parochianen, De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf […]

Uit het pastoraal team 2020-2

Eerste Kerstmis in de Augustinusparochie Breda Kerstmis en alle voorbereidingen […]

Onze Misa di Aurora

Afgelopen dagen vanaf 16 december om 06:00 uur tot 07:00 […]

Uit het pastoraal team 2019-52

Kerst is delen Wellicht hebben we ons weer grondig voorbereid […]

Uit het pastoraal team 2019-51

Wij zijn er bijna. Wij naderen het geboortefeest van Jezus, het grote […]