Uit het pastoraal team 2020-47

Omzien naar elkaar

 

Al enige tijd wordt er in onze parochie in de verschillende kerken voedsel ingezameld voor de voedselbank. Aan het begin werd er af en toe iets gebracht. De laatste weken staat er steeds meer. Daarnaast wordt er regelmatig geld geven aan de pastores met de vraag of zij boodschappen kunnen doen voor de voedselbank, omdat de gevers het zelf niet meer kunnen.

We hebben in het team afgesproken dat iedere kern zelf zorgt voor het afleveren van de gebrachte goederen bij de Voedselbank. Sinds enkele weken doe ik dat voor de Michaelkerk. Het verbaast me steeds dat er iedere week weer twee of drie tassen vol eten staan.

Zo ook deze week, twee tassen bij de Michael en 50 euro voor boodschappen, dat is al snel een halve kofferbak vol. Omdat ik toch in Noord was heb ik gelijk de spullen in de Franciscus opgehaald. Hier stond echt heel veel.

Vanmorgen dus op weg naar de Voedselbank. Ik merkte dat de vrijwilligers daar al weten dat ik van de kerk kom (ze vragen altijd waar het eten vandaan komt). Ze komen met een winkelwagentje en gelukkig kon ik dat vanmorgen weer helemaal vol terugbrengen.

Op weg terug naar de auto werd ik geroepen door een van de vrijwilligers. Hij kwam om nogmaals te bedanken voor alles. Hij vertelde dat ze zo blij zijn dat er zoveel gebracht wordt, dat de kerk zich ook hard maakt voor deze groep mensen.

Hij vroeg me om alle mensen die iets brengen namens de vrijwilligers en de mensen die eten komen halen heel hartelijk te bedanken. Bij deze:

PAROCHIANEN HEEL HARTELIJK BEDANKT VOOR JULLIE BIJDRAGE

De Voedselbank blijft een van onze aandachtspunten voor de komende Adventsperiode. En ik denk dat dit in onze tijd is wat in de tijd van Jezus het verhaal was van de Vijf broden en de twee vissen. Als we omzien naar elkaar, met elkaar delen wat we kunnen missen, dat we er dan allemaal beter van worden en allemaal genoeg hebben.

Dat geldt in een rijk land als Nederland, maar dat geldt ook voor een land als Congo, waar we in deze tijd aandacht aan besteden, omdat het daar nog veel harder nodig is om te zorgen voor eten, zeker eten voor kinderen. Ook daar willen we aandacht voor vragen.

En in de laatste plaats willen we ook omzien naar mensen die het op een andere manier moeilijk hebben of die eenzaam zijn. Een telefoontje, een kaartje of vanuit de parochie een attentie rond de feestdagen.

LATEN WE WAT MEER OMZIEN NAAR ELKAAR.

HELPT U ONS?

 

Namens het pastoraal team

Anja Wauben

Meer nieuws

Gedachte 2020 – 47

De mooiste weg is degene die je met je hart […]

Misintenties 22 november 2020 Willibrorduskerk

Intenties: Sjaak Theeuwes; Joke van Zon e.v. Wim Snoeren; overl. […]

Misintenties 22 november 2020 Michaelkerk

Parochie intenties van 22 november 2020. Voor de overledenen: Riet […]

Alphacursus 2

Op 5 november j.l. was de laatste bijeenkomst van de […]

Eerste H. Communie 2021

Eerste Communie 2021   In de Augustinusparochie zijn twee Eerste […]

Advent en Kerstacties

Advent en Kerstpakkettenactie 2020. Elk jaar proberen we gedurende de […]

Word ambassadeur van de adventsretraite, juist in deze coronatijd

Beste retraitant, Wil jij onze ambassadeur worden? Op zondag 29 […]

Gedachte 2020- 46

Niets is zeker in je leven Wat je vandaag hebt… […]

Uit het pastoraal team 2020-46

Heilige Willibrord   Afgelopen weekend vierden wij Willibrordzondag. Hij is […]

Misintenties 15 november 2020 Michaelkerk

Intenties : voor de overledenen: Annie Gijsbrechts-Adank, Hub Gielkens, Nellie […]

Misintenties 15 november 2020 Willibrorduskerk

Intenties: Ouders Snoek – Aarts en Olivia van den Akker; […]

Actief voor de voedselbank (foto’s)

De afgelopen week is weer veel voedsel naar de voedselbank gebracht […]

Verslag parochiebestuur 4 november 2020

Het parochiebestuur besprak de stand van zaken rond de (BRIM)subsidieaanvragen […]

Uit het pastoraal team 2020-45

Allerzielen 2020, alles is anders   Allerzielen staat vooral in […]

Aanmelden voor vieringen

Er mogen maximaal 30  personen bij een viering aanwezig zijn. […]

Eucharistievieringen online

Vanaf zondag 11 oktober zijn de vieringen van 10.30 u […]

Bijbelcursus van Bisschop Liesen ook online

Bisschop Liesen geeft dit najaar een bijbelcursus waarin hij in […]

Parochiebestuur over nieuwe coronamaatregelen per 6 okt.

Op 5 oktober heeft minister Grapperhaus nieuwe beperkingen afgesproken met de vertegenwoordigers […]

Bijbellezen / Lectio divina

BIJBELLEZEN OP EEN BIJZONDERE MANIER We gaan met een groep […]

Taizévieringen in de Michaelkerk

Op zaterdag 3 oktober, 19.00 uur is er in de […]

Aanmelden Nieuwsbrief

Beste parochianen, Door een aantal omstandigheden (AVG wetgeving, privacybeleid en […]