Uit het pastoraal team 2020-3

Arnold Janssen: een zegen voor vele volken

 

Zoals in het voorjaar de kracht van de zon ontelbare knoppen opent en nieuwe twijgen, nieuwe bladeren, nieuwe bloemen en vruchten onder haar voortdurende werkzaamheid tevoorschijn laat komen uit de verstarring van de winter, zo moge de genade van de Heilige Geest zich werkzaam tonen in onze harten en over het aanschijn van heel de wereld.

Op 15 januari vierde de kerk het feest van Heilige Arnold Janssen, de stichter van onze congregatie. Hieronder leest u zijn levensverhaal

Arnold Janssen werd geboren op 5 November 1837 in de Duitse plaats Goch, als tweede kind van de voerman Gerhard Janssen en zijn vrouw Anna Katherina. Hij groeide op met 5 broers en 2 zussen en studeerde wiskunde en natuurwetenschap in Münster en Bonn. Na zijn priesterwijding in 1861 werkte hij eerst als leraar aan een gymnasium in Bocholt.

Gevormd door zijn opvoeding in een diep religieus katholiek gezin voelde hij zich op een bijzondere wijze verbonden in en bewogen door gebed. Hij kwam in aanraking met het ‘Apostolaat van het gebed’ een missionaire beweging uit Frankrijk, die zich ten doel stelde de mensen in gebed tot levend geloof te brengen. Het contact met deze beweging bracht in deze eenvoudige, wat schuchtere priester, een ommekeer teweeg. Hij investeerde al zijn tijd, geld en creativiteit in de verbreiding van dit Apostolaat.

In 1875 stichtte hij in het Nederlandse dorpje Steyl een missiecongregatie voor mannen, de SVD (Societas Verbum Divini) “Het Gezelschap van het Goddelijk Woord”. Samen met zuster Maria Helena Stollenwerk en zuster Josefa Hendrina Stenmans stichtte hij in 1889 de missiecongregatie van de Dienaressen van de Heilige Geest, en later in 1896 de missiecongregatie van de Dienaressen van de Heilige Geest van de eeuwigdurende aanbidding. De congregaties groeiden enorm en breidden zich uit over alle werelddelen. ‘Arnoldus familie’ bestaat vandaag de dag uit meer dan 10.000 leden uit alle continenten.

Arnold Janssen werd op 5 november 2003 door Paus Johannes II heilig verkaard tesamen met zijn medebroeder Josef Freinademetz, de eerste SVD Missionaris in China.

Zijn liefde voor Christus spoorde hem aan om nieuwe wegen te zoeken ondanks alle tegenslagen. Het waren de moeilijke tijden maar hij deed het gewoon alledaagse op een buitengewone manier. Zijn onwankelbaar Gods vertrouwen is voor velen een inspiratie.

Laat heilige Arnold Janssen onze voorspreker zijn.

Richard Lobo

Meer nieuws

Gedachte 2020 – 8

”Geef jezelf elke dag een compliment. Niemand weet beter hoe […]

Evaluatie parochieavonden en beleidsplan

Parochieavonden van bestuur met vrijwilligers in 2019 Het afgelopen najaar […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij de mogelijkheid een huispaaskaars te bestellen, […]

Uit het pastoraal team 2020 – 7

Storm Storm, dat is waar we de afgelopen dagen op […]

Gedachte 2020 – 7

Accepteer zoals het is. Laat los zoals het was. Geloof […]

Gedachte 2020-6

Soms zijn moeilijke tijden nodig om je ogen te openen, […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 3 februari 2020

We hebben uitvoerig gesproken over de relatie tussen de parochie […]

Uit het pastoraal team 2020-6

Het Project van de Eerste Communie 2020 Op zaterdag 25 […]

Gedachte 2020-5

Er wordt gezegd dat wanneer je een vlinder ziet er […]

Uit het pastoraal team 2020-5

Het bisdom Breda is op dit ogenblijk volop bezig met […]

SchuldHulpMaatje : maatjes gezocht

Schuldhulpmaatje begeleidt nu ruim 2 jaar in Breda mensen bij […]

Ik geef om een plek….. Actie Kerkbalans 2020 van start

Ik geef om een plek waar ik mijn geloof in […]

Lesorgel aangeboden

  In onze parochie zijn we dringend op zoek naar […]

Uit het pastoraal team 2020-4

Het nieuwe jaar is weer begonnen, sterker nog het is […]

Gedachte 2020-4

Het leven is kort; leef het! Woede is slecht, laat […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 6 januari 2020

De eerste vergadering van 2020 werden de kerstvieringen geëvalueerd. De […]

Alpha cursus

Beste parochianen, Gedreven door de liefde van Christus en de […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij onze parochianen de mogelijkheid een […]

Jongerenbedevaart naar Rome

Come home, Go Rome! Vele wegen leiden naar Rome. Misschien […]

Viering in het Houwke

De viering in het Houwke a.s. zaterdag 19 januari  gaat […]

De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf nu on-line.

Beste mede-parochianen, De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf […]

Uit het pastoraal team 2020-2

Eerste Kerstmis in de Augustinusparochie Breda Kerstmis en alle voorbereidingen […]

Onze Misa di Aurora

Afgelopen dagen vanaf 16 december om 06:00 uur tot 07:00 […]

Uit het pastoraal team 2019-52

Kerst is delen Wellicht hebben we ons weer grondig voorbereid […]

Uit het pastoraal team 2019-51

Wij zijn er bijna. Wij naderen het geboortefeest van Jezus, het grote […]