Uit het pastoraal team 2019-52

Kerst is delen

Wellicht hebben we ons weer grondig voorbereid op Kerstmis. Niet op de komst van God in ons midden in de persoon van een kwetsbaar kind, maar op de feestvreugde die we met onze familie zullen beleven. Want zoals elk jaar zullen velen onder ons Kerstmis wellicht weer vieren met een gezellig samenzijn, een lang menu, en  cadeaus die we misschien helemaal niet kunnen gebruiken. Maar hebben we ons al eens afgevraagd of iedereen Kerstmis op die manier kan vieren? Want om dat te kunnen, moet je ten minste met twee zijn, en heb je ook veel geld nodig. Maar aan die voorwaarden voldoen heel veel mensen niet.

Want heel veel mensen zijn alleen. In onze parochie zijn er ook mensen die alleen kerst moesten vieren. Vrouwen die hun man verloren hebben, of mannen wiens vrouw overleden is. Koppels die gescheiden zijn en geen contact meer hebben met elkaar, enz.

Zoveel eenzamen en alleenstaanden voor wie er geen kerstviering kan zijn. En die groep wordt nog veel groter als we er geld bij betrekken. Zoveel mensen die in de verste verte niet aan een feestelijk kerstfeest kunnen denken.

Maar is Kerstmis zo een feest? In het evangelie van Lucas wordt verteld dat Jezus geboren werd onderweg naar Bethlehem. Zijn moeder ‘wikkelde Hem in doeken en legde Hem neer in een kribbe, omdat er voor hen geen plaats was in de herberg,’ zegt de evangelist. Heel feestelijk klinkt dat niet, en er is helemaal geen sprake van een rijk feestmenu en dure cadeaus. Maar de evangelist vertelt ook wat Kerstmis wél  is. ‘Vrees niet’, zegt een engel tegen enkele herders die gedurende de nacht in het open veld hun kudde bewaken. ‘Vrees niet, want ik verkondig u een blijde boodschap: vandaag is u een Redder geboren, Christus de Heer.’ En opeens zingt een hele groep engelen de echte kerstvreugde uit: ‘Eer aan God in de hoogste hemel, en vrede op aarde voor alle mensen die Hij liefheeft.’

In onze parochie organiseren wij aantal jaren al kerstdiner voor mensen die anders alleen kerst moeten vieren. Wij vinden het fijn dat wij kerstvreugde met anderen kunnen delen en samen vieren. Kerst is delen wat wij hebben.

Ik wens u een zalig kerstfeest.

R. Lobo

 

Meer nieuws

Gedachte 2020 – 8

”Geef jezelf elke dag een compliment. Niemand weet beter hoe […]

Evaluatie parochieavonden en beleidsplan

Parochieavonden van bestuur met vrijwilligers in 2019 Het afgelopen najaar […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij de mogelijkheid een huispaaskaars te bestellen, […]

Uit het pastoraal team 2020 – 7

Storm Storm, dat is waar we de afgelopen dagen op […]

Gedachte 2020 – 7

Accepteer zoals het is. Laat los zoals het was. Geloof […]

Gedachte 2020-6

Soms zijn moeilijke tijden nodig om je ogen te openen, […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 3 februari 2020

We hebben uitvoerig gesproken over de relatie tussen de parochie […]

Uit het pastoraal team 2020-6

Het Project van de Eerste Communie 2020 Op zaterdag 25 […]

Gedachte 2020-5

Er wordt gezegd dat wanneer je een vlinder ziet er […]

Uit het pastoraal team 2020-5

Het bisdom Breda is op dit ogenblijk volop bezig met […]

SchuldHulpMaatje : maatjes gezocht

Schuldhulpmaatje begeleidt nu ruim 2 jaar in Breda mensen bij […]

Ik geef om een plek….. Actie Kerkbalans 2020 van start

Ik geef om een plek waar ik mijn geloof in […]

Lesorgel aangeboden

  In onze parochie zijn we dringend op zoek naar […]

Uit het pastoraal team 2020-4

Het nieuwe jaar is weer begonnen, sterker nog het is […]

Gedachte 2020-4

Het leven is kort; leef het! Woede is slecht, laat […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 6 januari 2020

De eerste vergadering van 2020 werden de kerstvieringen geëvalueerd. De […]

Alpha cursus

Beste parochianen, Gedreven door de liefde van Christus en de […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij onze parochianen de mogelijkheid een […]

Jongerenbedevaart naar Rome

Come home, Go Rome! Vele wegen leiden naar Rome. Misschien […]

Uit het pastoraal team 2020-3

Arnold Janssen: een zegen voor vele volken   Zoals in […]

Viering in het Houwke

De viering in het Houwke a.s. zaterdag 19 januari  gaat […]

De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf nu on-line.

Beste mede-parochianen, De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf […]

Uit het pastoraal team 2020-2

Eerste Kerstmis in de Augustinusparochie Breda Kerstmis en alle voorbereidingen […]

Onze Misa di Aurora

Afgelopen dagen vanaf 16 december om 06:00 uur tot 07:00 […]

Uit het pastoraal team 2019-51

Wij zijn er bijna. Wij naderen het geboortefeest van Jezus, het grote […]