Persbericht Herdenking en Viering Afschaffing Slavernij in Breda,

Vrijdag 1 juli vieren we in Nederland Keti Koti: de verbroken ketenen. In Breda herdenken en vieren we voor de vierde keer de afschaffing van de slavernij. Het thema van dit jaar is “Eendrachtig werken aan een begripvolle samenleving”.

Op 1 juli 1863 is de slavernij in Suriname en de voormalige Nederlandse Antillen officieel afgeschaft. Nederland is een van de laatste Europese landen die de slavernij afschafte. Er zijn vele generaties die nooit vrijheid hebben gekend.

Gezamenlijk verleden

Stichting Herdenking Afschaffing Slavernij Breda (HASB) is in het leven geroepen om binnen de Bredase gemeenschap meer kennis over dit onderwerp te verspreiden en daarmee meer bewustwording te creëren. Nog niet iedereen is er zich van bewust dat het slavernijverleden alle Nederlanders aangaat. Gelukkig is er een groeiend tendens om dit gezamenlijke verleden te bespeuren en onszelf hiermee te confronteren.

Programma

Donderdagavond 30 juni vindt de Herdenking plaats van 19.00 tot 21.00. Er zullen meerdere inspirerende sprekers hun verhaal doen in de Sint-Antoniuskathedraal in de Sint Janstraat in Breda. Joyce Sylvester bijvoorbeeld, zij was de eerste vrouwelijke Surinaamse burgemeester in Nederland en auteur van de vorig jaar verschenen biografie Bent ú de Burgemeester? De titel van haar boek is een vraag die Sylvester hoorde van een man die niet kon geloven dat een zwarte vrouw burgemeester is. Met haar verhaal daagt ze uit om na te denken over onze vooroordelen.

De herdenking wordt gepresenteerd door Dave Ensberg, auteur van het inspirerende boek Bezielde beschaving. Ook zal onder anderen oud-nieuwslezeres en presentatrice (NOS) Noraly Beyer spreken, een belangrijke stem voor diversiteit in de Nederlandse media, en burgemeester Paul Depla van Breda over het thema slavernij in relatie tot de stad.

De viering van vrijdag 1 juli, van 19.00 tot 21.00 uur, vindt plaats bij de Vredesduif op het Groenendijkplein in Breda-Noord en begint met de Antilliaanse dansgroep Los Norteños. Zij presenteren al dansend de weg naar de vrijheid met een feestelijk karakter. Daarna spreekt onder anderen de jonge Bredase politicus Bertrand Vokpomapa. De avond eindigt met het interculturele koor Bondeko van Len Vermeulen, de Surinaamse groep Lord Fender en Jan Prince, de Indische dansgroep Sekur Ayu, en Surinaamse verhalenverteller Roy Emanuels.

Voorafgaand aan de herdenkingsdagen is er op 9 juni al een lezing van Dr. Karwan Fatah Black, docent koloniale geschiedenis aan de Universiteit van Leiden, in het Mondiaal Centrum Breda. Hij schreef het boek Slavernij en Beschaving, Geschiedenis van een paradox.

De entree is voor beide avonden gratis en bij de viering zijn versnaperingen te verkrijgen tegen een kleine vergoeding.

Voor informatie kunt u terecht bij het secretariaat HASB: Eric Heinze, 0641363003 of eehheinze@gmail.com

Meer nieuws

Misintenties van 26 juni 2022

Intenties Willibrorduskerk: Herlinde en Simeon Kruis (hun jgt); Rob Hilders; […]

Alpha in Groot Breda

“Een kerk die je uitnodigt om samen met anderen te […]

Gedachte 2022- 25

Een roos kan nooit een zonnebloem zijn En een zonnebloem […]

Uit het pastoraal team 2022-25

Vakantie   Gisteren 20 juni, de langste dag. Toen we […]

Terugblik Haagse Beemdenfestival – opening Buurttuin en Brabantse Koffietafel

Een echt feestje! Het was 11 juni een echt feestje […]

Misintenties van 19 juni 2022

 Intenties Michaelkerk: Rina Smits, Ad Horward, 60 jarig priesterfeest van […]

Uit het pastoraal team 2022 -24

Stilte, verbinding maken met God. Soms is het fijn om […]

Gedachte 2022- 24

Begroet de mensen met een blije lach En geniet  volop […]

Kom Maria roept je!

De bedevaarten naar Banneux worden hervat! Na een periode van […]

Gezinsdag aan Zee

De volgende Gezinsdag aan Zee in Cadzand-Bad is gepland op […]

Dank namens de Voedselbank

Namens de Voedselbank zeggen wij dank voor al uw gaven […]

Onder de groene linde

Een korte wandeling of een fietstochtje in eigen omgeving dan […]

Zomerprogramma 2022

Zondag 17 juli gaat het zomerprogramma van start met de […]

Uit het pastoraal team 2022- 23

De uitdaging aangaan We worden allemaal ouder. Als ik op […]

60 jarig Priesterjubileum Jac Brooijmans

Uitnodiging                    […]

Bedevaart naar Kevelaer

De Broederschap van O. L. Vrouw van Kevelaer Breda e.o. […]

Diocesaan Rapport Synodaleweg

In voorbereiding op de bisschoppensynode over synodaliteit die in 2023 […]

Iedere vrijdagmiddag – Welkom bij ‘Over de Heg’

Het weer wordt aangenamer, we kijken er naar uit om […]

Gedachte 2022-23

Laat het niet toe dat andere de richting van je […]

Parochie uitje Bijbeltuin Hoofddorp

Eindelijk is het dan zover, het jaarlijkse parochie uitje kan […]

Triduüm in Sacramentskerk

Op 26,27 en 28 juli 2022 wordt in de Sacramentskerk […]

Aanmelden Nieuwsbrief

Beste parochianen, Door een aantal omstandigheden (AVG wetgeving, privacybeleid en […]