Onze Misa di Aurora

Afgelopen dagen vanaf 16 december om 06:00 uur tot 07:00 uur s ’morgens hebben wij onze misa di Aurora weer mogen vieren, de dageraadsmissen, waar wij ons voorbereiden op de komst van Jezus, om kracht te krijgen, onze hart met liefde te vullen en ook om liefde te geven. Vrede met onszelf en de wereld te krijgen, maar natuurlijk om ook in de kerststemming te komen, 24 december is het laatste 9-daagse noveen. Misa di Aurora, komend vanuit een traditie uit onze Zuid-Amerikaanse buurlanden, in 1499 kort na de verovering door de Spanjaarden, waren het Spaanse priesters uit Venezuela die het handjevol indianen op de eilanden tot christen hadden gemaakt. De protestantse Nederlanders die in 1636 de macht op de eilanden overnamen, deden daarna weinig moeite de lokale bevolking tot hun geloof te bekeren. Ook de slaven en hun vrije nakomelingen lieten zij links liggen, daarmee gaven ze de R.K kerk alle kans tot het christenen van de bevolking. Tot 1715 vielen de eilanden onder de Venezolaanse bisschoppen, waardoor de Zuid-Amerikaanse tradities zich er probleemloos konden nestelen.

Samen met onze broeders en zusters, vanuit onze Antilliaanse en Nederlandse gemeenschap in Breda maar ook uit Teteringen, Tilburg, Roosendaal, Zwijndrecht, Rotterdam, Den Bosch en vakantiegangers uit Curaçao hebben wij met onze Pastoor Richard Lobo een gezegende en inspirerende diensten gehouden. Richard die geen woord Papiaments kan spreken, heeft de taal wel onder de knie kunnen krijgen om de diensten in het Papiaments voor te gaan. Wij konden merken dat Richard met de dag de taal beter kon beheersen, voor ons naast Pater Gilbert nog een aanwinst en hier zijn wij heel blij mee.

Na de diensten hebben wij samen met elkaar, bij het genot van een broodje of iets lekkers, warme chocomelk, koffie, thee of munt thee kunnen bijpraten over de rest van de dag en mooie dingen in het leven.

Van harte welkom in 2020

In 2020 heten wij jullie allen welkom bij onze vieringen en onze misa di aurora, weer vanaf 16 december tot 24 december 2020.

Wij wensen jullie un Bon Pasku y un aña nobo yena ku hopi bendishon, amor, bon salud y prosperidat. (Een Vrolijke kerstmis en een gelukkig nieuwjaar met veel zegeningen, liefde, goed gezondheid en welvaart)

God zegen U

Jully Bernardus

Meer nieuws

Gedachte 2020 – 8

”Geef jezelf elke dag een compliment. Niemand weet beter hoe […]

Evaluatie parochieavonden en beleidsplan

Parochieavonden van bestuur met vrijwilligers in 2019 Het afgelopen najaar […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij de mogelijkheid een huispaaskaars te bestellen, […]

Uit het pastoraal team 2020 – 7

Storm Storm, dat is waar we de afgelopen dagen op […]

Gedachte 2020 – 7

Accepteer zoals het is. Laat los zoals het was. Geloof […]

Gedachte 2020-6

Soms zijn moeilijke tijden nodig om je ogen te openen, […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 3 februari 2020

We hebben uitvoerig gesproken over de relatie tussen de parochie […]

Uit het pastoraal team 2020-6

Het Project van de Eerste Communie 2020 Op zaterdag 25 […]

Gedachte 2020-5

Er wordt gezegd dat wanneer je een vlinder ziet er […]

Uit het pastoraal team 2020-5

Het bisdom Breda is op dit ogenblijk volop bezig met […]

SchuldHulpMaatje : maatjes gezocht

Schuldhulpmaatje begeleidt nu ruim 2 jaar in Breda mensen bij […]

Ik geef om een plek….. Actie Kerkbalans 2020 van start

Ik geef om een plek waar ik mijn geloof in […]

Lesorgel aangeboden

  In onze parochie zijn we dringend op zoek naar […]

Uit het pastoraal team 2020-4

Het nieuwe jaar is weer begonnen, sterker nog het is […]

Gedachte 2020-4

Het leven is kort; leef het! Woede is slecht, laat […]

Verslag van de vergadering van het parochiebestuur van 6 januari 2020

De eerste vergadering van 2020 werden de kerstvieringen geëvalueerd. De […]

Alpha cursus

Beste parochianen, Gedreven door de liefde van Christus en de […]

Huispaaskaars

Ook dit jaar bieden wij onze parochianen de mogelijkheid een […]

Jongerenbedevaart naar Rome

Come home, Go Rome! Vele wegen leiden naar Rome. Misschien […]

Uit het pastoraal team 2020-3

Arnold Janssen: een zegen voor vele volken   Zoals in […]

Viering in het Houwke

De viering in het Houwke a.s. zaterdag 19 januari  gaat […]

De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf nu on-line.

Beste mede-parochianen, De nieuwe website van onze Augustinusparochie is vanaf […]

Uit het pastoraal team 2020-2

Eerste Kerstmis in de Augustinusparochie Breda Kerstmis en alle voorbereidingen […]

Uit het pastoraal team 2019-52

Kerst is delen Wellicht hebben we ons weer grondig voorbereid […]

Uit het pastoraal team 2019-51

Wij zijn er bijna. Wij naderen het geboortefeest van Jezus, het grote […]