Onder de Pannen...

“Onder de Pannen” is een mooi project vanuit een christelijke benadering.

De laatste jaren zijn steeds meer mensen buiten hun schuld in grote financiële problemen geraakt en zijn daardoor dakloos geworden. Bovendien kunnen veel mensen door de huidige hoge inflatie hun hypotheek of huur niet meer betalen. Het is erg moeilijk om snel een betaalbare huurwoning te vinden.

Het project ‘Onder de pannen’ biedt hiervoor een tijdelijke oplossing. Een jaar lang krijgt de "economisch dakloze persoon" de tijd om een woning te zoeken, terwijl hij of zij bij iemand thuis betalend inwoont voor maximaal 1 jaar. De gemeente Breda, de SVB en de woningbouwcorporaties werken hierbij nauw samen.

Carla Davis (parochiane in Breda) kwam door toeval in aanraking met dit project en weet uit eigen ervaring hoe mooi en dankbaar het is om iemand, die het tijdelijk even moeilijk heeft, de reikende hand te bieden. Door een persoon te helpen de grond onder diens voeten terug te geven, zodat die weer in alle rust aan zijn/haar toekomst kan werken. Een beetje gezelligheid, eventueel samen dingen doen en een extra belastingvrij potje erbij en vooral ook een stadsgenoot in nood echt te helpen. Dit is waarom zij graag meer bekendheid wil geven aan dit project.

“Als christen worden we opgeroepen om ons te bekommeren om onze medemens (Mattheus 25:35-40). Velen van ons hebben misschien een kamer vrij, hun woning is in de loop van de tijd te groot geworden voor hen alleen of hun tweeën en hebben ruimte voor wat gezelschap. Door deel te nemen aan dit project kun je je medemens, en jezelf, een dienst bewijzen. Het is een manier om de liefde van God en het evangelie uit te dragen in woord en daad, aan de mensen om je heen.”

Hoe gaat dit project te werk?

Mocht u interesse hebben om iemand te helpen, of kent u iemand die misschien graag een tijdelijke huisgenoot zou willen, dan kunt u meer informatie vinden op https://www.stichtingdeherberg.nl/

Door een huurder een jaar lang een woonplaats te bieden, biedt je hem/haar perspectief en geef je hem/haar de ruimte om in alle rust orde op zaken te stellen.
Tip: weet u iemand die economisch dakloos is en u kent de persoon zelf, dan kunt u zich ook beiden aanmelden als duo wanneer het geen 1ste of 2de graad familielid is.

Meer nieuws

Uit het pastoraal team 2023-23

Sacramentsdag   Sacramentsdag is het rooms-katholieke hoogfeest dat de werkelijke […]

Geloven is beminnen

Graag attenderen wij u op de de lezing die mgr. […]

Gedachte 2023-22

Mensen zeggen vaak geld maakt gelukkig. Weet je wanneer een […]

Uitnodiging Vrouwenavond Parels

Vrijdagavond 16 juni komt Lydia Louisa spreken over Liefde doet! […]

Gezinsmiddag

Zondag 11 juni 2023 van 12.30 - 16.30 Start in […]

Misintenties Augustinusparochie 4 juni 2023

Intenties Michaelkerk: Jgt. Ad Horward, Adriana van Moorsel, Betsy Vos-van […]

Uit het pastoraal team 2023-22

Het feest van Drie-eenheid          Dit weekend vieren wij het […]

Bisdombedevaart

Het bisdom Breda gaat weer op bedevaart! Deze keer in […]

Lezing

Sta op mijn liefste, kom toch mijn schoonste! Kerk als […]

Uit het Pastoraal team - 21

Pinksteren Zondag is het Pinksteren en ik weet dat ik […]

Bedevaart Lourdes

Na een succesvolle bedevaart in september 2022, willen we ook […]

Lucaskerk wordt expositieruimte

Kunstliefhebbers opgelet! Op 9 en 10 juni is er weer […]

Theatervoorstellingen in jouw buurt

Geniet van een gratis theatervoorstelling. Deze middagen en avonden staan […]

Cursussen Kerkgeschiedenis en Geloof in Kunst

Graag brengen wij twee cursussen onder de aandacht die het […]

Bedevaart Kevelaer

8 en 9 augustus 2023 Het programma Dinsdag 8 augustus […]

Inschrijven Nieuwsbrief

Als u 2 wekelijks de Nieuwsbrief van de parochie wilt […]