Kees Luijkx 60 jaar priester – trouw, betrokken en wijs

De kerk versierd met slingers en feestelijke foto’s. Met Pinksteren stonden we stil bij het jubileum van Kees Luijkx: 60 jaar priester. Kees is al lang een graag geziene voorganger in de parochiekern Bethlehem. Iedere maand maakt hij de autorit vanuit Oisterwijk ’s ochtends in de vroegte om in de Lucaskerk om 9 uur de eucharistieviering te verzorgen.

Dat doet hij vol overgave. Hij preekt – goed voorbereid – uit vrije hand, liefst al wandelend voor het altaar. Met de dingen die hem en ons bezighouden, gerelateerd aan wat de bijbel ons vertelt. Kijkend naar de kerk en de maatschappij van nu.

Maar Kees is niet louter voorganger. Kees is meer dan dat. En daarom werd hij met luid applaus door parochianen gefeliciteerd. Voorzitter Frank Koot van de parochiekerncommissie gaf in drie woorden een karakteristieke beschrijving van Kees: trouw, betrokken, en wijs.

Trouw vanwege zijn jarenlange priesterschap, zijn zorg voor de medemens. Zijn betrokkenheid toont Kees niet alleen in de eucharistieviering, maar ook door bij lief en leed in de Lucaskerk mee te delen. En wijs, vanzelfsprekend in jaren. Maar ook vanwege zijn eigen geluid, de verhalen die uit het leven zijn gegrepen. Kees heeft een vaste schare luisteraars.

Van harte gefeliciteerd

Als cadeau kreeg Kees een wensenboeket met kaarten van parochianen en een mooie voorjaarsbloeier. Ook van de parochianen die vanwege coronamaatregelen niet aanwezig konden zijn in de kerk, en via de livestream Kerkdienstgemist meekeken.

Na afloop van de mooie Pinksterviering hebben we voor het eerst weer samen koffie gedronken met iets lekkers vanzelfsprekend. Op afstand van elkaar, maar wat was het fijn om elkaar weer eens echt te spreken.

Beste Kees, van harte gefeliciteerd met je jubileum. En geweldig dat wij dit met jou konden vieren. We wensen je nog vele mooie en gezonde jaren toe!

Meer nieuws

Misintenties 20 juni 2021- Franciscuskerk

intenties; Tiny Loomans,  Gerarda Vollebregt – Wissenburg,  Rinus de Koning (ter gelegenheid […]

Uit het pastoraal team 2021-25

Zomervakantie  De zomervakantie is aangebroken. Menigeen is al vertrokken naar […]

Misintenties 20 juni 2121 Willibrorduskerk

Intenties: Mien Aartsen e.v. Piet van Beek en zoon Adri; […]

Gedachte 2021- 25

Vaderdag Je bent gestorven, maar niet dood en verloren. Want […]

Misintenties van 20 juni 2021 Michaelkerk

Parochie intenties van 20 juni 2021 voor de overledenen: Tiny […]

Uitnodiging aan ouders, grootouders en verzorgers

Beste ouders, grootouders, verzorgers,  Deze uitnodiging is voor u ! […]

Uit het pastoraal team 2021 – 24

Ruimte en ontmoeting Langzaam heel langzaam komt er weer ruimte, […]

Versoepeling coronabeperkingen per 5 juni

De bisschoppen hebben de coronarichtlijnen aangepast per 5 juni a.s. […]

Wijkactiviteit Haagse Beemden

Op zaterdag 19 juni worden in het kader van de […]

Uit het pastoraal team 2021-23

Verlof: Kom tot jezelf   Ik schrijf dit stukje vanuit […]

Verlof Pater Richard Lobo

Verlof   Ik ben van 10 juni tot en met […]

‘Over de Heg’ start op 21 mei – Maria Dymphnakapel

Het weer wordt aangenamer, we kijken er naar uit om […]

Gebed voor India en familie pater Richard

Wij zijn sinds afgelopen jaar zwaar getroffen met een gemeen […]

Pater Igo naar nieuwe SVD communiteit in Roosendaal

Nederlandse missionarissen van de SVD werden in de negentiende en […]

Project Charbel Hulp voor Libanon

We helpen Libanon na de verwoestende explosie en tijdens de coronapandemie […]

Naar een missionaire parochie

Op 3 februari ontvingen de vier parochies van Groot Breda […]

Aanmelden Nieuwsbrief

Beste parochianen, Door een aantal omstandigheden (AVG wetgeving, privacybeleid en […]