Gebed voor India en familie pater Richard

Wij zijn sinds afgelopen jaar zwaar getroffen met een gemeen virus. Heel de wereld heeft te maken met dit virus. In Nederland zijn er voorzichtige stappen gezet om de maatschappij weer in het normale ritme te brengen. Maar er zijn veel andere landen waar het virus iedere dag veel mensen in gevaar brengt, zoals in India, het land waar ik tot mijn 30ste gewoond heb.

Het was veraf en nu komt het heel dichterbij: de tweede golf heeft India zwaar getroffen. Jullie hebben het vast al het gelezen en op televisie gezien. De beelden zijn schrokkend. Er is geen plaats voor de zieken in de ziekenhuizen en voor de doden in de crematoria. In veel plaatsen wordt massaal gecremeerd. Mensen werpen hun dierbare overledenen door houtgebrek soms in de rivieren. Bij het afscheid van een dierbare zijn er vaak maar één of twee familieleden aanwezig. De doden worden binnen een paar uur begraven of gecremeerd. Zoveel doden, zoveel armoede, hopeloosheid, hulpeloosheid, verdriet, tranen en boosheid.

Ik kreeg pasgeleden een lijst op whatsapp met de namen van alle priesters die vanaf 10 april tot 13 mei overleden zijn aan corona. Het waren er 117 waarvan 6 van onze congregatie. Op die lijst ook een klasgenoot van mij, priester van onze congregatie, die op 44-jarige leeftijd overleden is. Er zijn nog veel medebroeders die zwaar ziek nog in het ziekenhuis liggen.
Met andere mensen is het niet anders.

Ik heb zelf gisteren een bericht van mijn broer ontvangen dat mijn schoonzus van 40 jaar op de IC ligt met alle complicaties van Corona. Ze moet nog dagen in het ziekenhuis doorbrengen voordat ze hersteld is. Ook in het dorp waar mijn broer woont zijn meerdere mensen besmet.

Vanochtend kreeg ik ook nog te horen dat mijn neef, zoon van mijn moeders zus, op 33jjarige leeftijd aan een hartaanval overleden is. Ondanks dat je van je familie ver woont, ben je sterk met hen verbonden. Het is een bizarre tijd maar er is hoop dat het goed gaat komen.
Ik vraag jullie om extra gebed voor mijn familie en voor India.

Pater Richard Lobo s.v.d.

16 mei 2021

 

 

 

Meer nieuws

Misintenties 20 juni 2021- Franciscuskerk

intenties; Tiny Loomans,  Gerarda Vollebregt – Wissenburg,  Rinus de Koning (ter gelegenheid […]

Uit het pastoraal team 2021-25

Zomervakantie  De zomervakantie is aangebroken. Menigeen is al vertrokken naar […]

Misintenties 20 juni 2121 Willibrorduskerk

Intenties: Mien Aartsen e.v. Piet van Beek en zoon Adri; […]

Gedachte 2021- 25

Vaderdag Je bent gestorven, maar niet dood en verloren. Want […]

Misintenties van 20 juni 2021 Michaelkerk

Parochie intenties van 20 juni 2021 voor de overledenen: Tiny […]

Uitnodiging aan ouders, grootouders en verzorgers

Beste ouders, grootouders, verzorgers,  Deze uitnodiging is voor u ! […]

Uit het pastoraal team 2021 – 24

Ruimte en ontmoeting Langzaam heel langzaam komt er weer ruimte, […]

Versoepeling coronabeperkingen per 5 juni

De bisschoppen hebben de coronarichtlijnen aangepast per 5 juni a.s. […]

Wijkactiviteit Haagse Beemden

Op zaterdag 19 juni worden in het kader van de […]

Uit het pastoraal team 2021-23

Verlof: Kom tot jezelf   Ik schrijf dit stukje vanuit […]

Kees Luijkx 60 jaar priester – trouw, betrokken en wijs

De kerk versierd met slingers en feestelijke foto’s. Met Pinksteren […]

Verlof Pater Richard Lobo

Verlof   Ik ben van 10 juni tot en met […]

‘Over de Heg’ start op 21 mei – Maria Dymphnakapel

Het weer wordt aangenamer, we kijken er naar uit om […]

Pater Igo naar nieuwe SVD communiteit in Roosendaal

Nederlandse missionarissen van de SVD werden in de negentiende en […]

Project Charbel Hulp voor Libanon

We helpen Libanon na de verwoestende explosie en tijdens de coronapandemie […]

Naar een missionaire parochie

Op 3 februari ontvingen de vier parochies van Groot Breda […]

Aanmelden Nieuwsbrief

Beste parochianen, Door een aantal omstandigheden (AVG wetgeving, privacybeleid en […]